Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Alman tren anlaşması ‘gizli olmak zorunda’

  • Listed: Mart 20, 2017 8:05 pm

Description

Ulaştırma seçme komitesindeki milletvekilleri, Hükümet’in Siemens’e neden İngiliz mevkidaşının yerine çok karlı Thameslink sözleşmesini kazandırdığını açıklamak istiyor.
Ancak Alman şirketi, başarılı teklifinin ardındaki mali dağılımını kamuoyuna açıklamak kendi çıkarları için olmayacağını iddia etti.
Siemens’deki İngiltere demiryolu başkanı Steve Scrimshaw, “Rekabetçi bir süreçte yer alan herhangi bir partinin faydalı olduğunu düşünmüyorum.
“Bu tür bilgiler ticari açıdan hassas ve son derece gizli.”
Geçtiğimiz ay düzenlenen bir raporda, ulaştırma seçme komitesi, anlaşmayı incelemek için kamu harcama gözlemcisi Ulusal Denetim Bürosunu da çağırdı.
Derby North Milletvekili Chris Williamson, Bay Scrimshaw’un yorumlarını yanıt olarak şunları söyledi: “Bu anlaşma hakkında halihazırda ciddi miktarda rahatsızlık var ve insanlar sözleşmeyi niye verdiklerini bilmek hakkına sahipler. Yeniden gözden geçirmek için Hükümete baskı yapmaya devam edeceğiz. ”

    Daily Express, Thameslink işini yitirerek Derby’deki firmanın fabrikasında tehlike altındaki 1.400 işi kurtarmak için Bombardier Haçlı Seferi savaşı başlattı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply