Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Çikolatalı mutluluk için üç bira

  • Listed: Mart 14, 2017 12:05 pm

Description

1993 yılında hizmete giren Chantal, “Naziler geldiğinde köylülere evlerini boşaltmak ve anahtarlarını subaylara teslim etmek için üç saat sürdü” diyor Chantal, Hitler’in sığınağında çalışıyor.
Hitler, haziran 1940’da Fransa teslim alınana kadar sığınağında kaldı ve sınırdan ilerleyebildi. Şimdi bir kabuktan başka bir şey yok, ancak adamlarının yakınındaki kulübeler müzelere dönüştürüldü.
Brûly köyü, Botte du Hainaut bölgesindeki yerleşim birimlerinin çoğunda olduğu gibi, Eurotunnel sayesinde Londra’dan arabayla sadece dört saatlik uzaklıkta olduğu için taş evler ve bijou köy meydanlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Belçika birası bölgeyi keşfetmek için iyi bir neden. Ülkenin en iyi brew’larından biri, çikolata kaplı parke hatları, güzel kafeler ve 16. yüzyıldan kalma muhteşem bir kireç taşı kilisesi olan Chimay’den geliyor.

    Sıkı Kardeşlik Sirenlerinden Trappist keşişler tarafından hazırlanan bira dünya çapında bir izleyiciye sahiptir.
Ziyaretçilere manastırda izin verilmiyor, ancak l’Auberge de Poteaupré barda demlemek için çok mutlu oldum, ayrıca kahverengi ekmeğin kütükleri üzerine dökülen, keskin, yumuşak ve meyveli Vieux Chimay peynirini mükemmel bir şekilde tamamlayan bira denedim .
Chimay Blue ve Red beer başlıca cazibe merkezleri. Çoğu Belçika birasının aksine, Chimay Kırmızısı’ndaki köpüklü aroma ve hafif kurutulmuş meyve şekli, yaklaşık iki buçuk dakika süren camda “dinlenmek” için kararımı verdiyse de yaşla birlikte gelişiyorlar.
Le Petit Chapitre B

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply