Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Japon bebek gıdası radyoaktif

  • Listed: Mart 21, 2017 5:05 am

Description

Japonya’nın enkaz nükleer santralinden gelen radyasyon izleri, felaketten kaynaklanan kontamine yiyeceklerin son hali olan bebek formülünde bulundu.
Büyük gıda üreticisi Meiji bebeğin konservesi toz sütünü, Ekim 2012 son kullanma tarihleri ​​olan bir önlem olarak geri çağırıyor.
Radyoaktif sezyum seviyeleri hükümetin belirlediği güvenlik sınırlarının çok altında ve şirketin miktarlarının, her gün formül içmiş olsalar bile bebeklerin sağlığına herhangi bir etkisi dokunmayacak kadar düşük olduğunu söyledi.
Uzmanlar, çocukların kanser ve diğer hastalıkları radyasyona maruz bırakma konusunda yetişkinlerden daha fazla risk altında olduklarını söylüyor.
Sağlık Bakanlığı sözcüsü, “Hükümet sınırları içinde olduğu için sorun yok” dedi.
Japonya’nın kuzey doğusundaki 11 Mart deprem ve tsunami, havaya ve okyanusa radyasyon saçan Fukushima Dai-ichi fabrikasındaki eritime üç reaktör gönderdi.
Bu radyasyondan bazıları, pirinç, balık ve sığır eti gibi yiyeceklere sızdı. Ancak bebek formülünde ilk kez radyasyon bildirildi. Raporlar, kurutulurken sütün havadaki radyoaktif sezyum tarafından kontamine olduğunu söyledi.
Sütteki sezyum-134 ve sezyum-137 seviyeleri, süt için kilogram başına 200 bakkarın hükümet sınırının altındaki kilogram başına 31 bakkariye kadar çıktı.
Hükümet gıda güvenliği ve diğer radyasyon standartlarını gözden geçiriyor çünkü bazıları nükleer krizden önce açıkça tanımlanmamıştı. Tüm gıda numuneleri radyasyon için izlenmiyor ve okumalar en son Tokyo merkezli Meiji de dahil olmak üzere imalatçılar tarafından gönüllü olarak bildirildi.
Birçok tüketici endişelidir. Bazı mağazalar, yiyeceklerin yetiştirildiği ya da yakalanan yerleri etiketliyor; alışveriş yapanların, ülkenin bir bölümünde güvenli olarak kabul edilen ithalat veya ürünleri tercih etmelerini sağlıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply