Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Kanser cerrahı hasta yardım hattı

  • Listed: Mart 11, 2017 8:13 pm

Description

Yaklaşık 100 kadın adına hareket eden avukatlar, West Midlands’da çalışan Ian Paterson’un NHS ve özel hastaneler tarafından istihdam edilirken “gereksiz, uygun olmayan veya düzenlenmemiş” operasyonlar gerçekleştirdiğini iddia ediyor.
GMC soruşturmasıyla tam işbirliği yapmakla sözü veren Bay Paterson, 1998’de İngiltere’nin Kalbi NHS Vakfı Vakfı tarafından devralınca Solihull Hastanesi’ndeki çalışmalarının çoğunu üstlendi.
Bir açıklamada, bir güven sözcüsü, Bay Paterson’ın 2007’deki uygulamalarıyla ilgili endişeleri uyardığını ve Solihull Hastanesi’nden sağlanan göğüs cerrahisi hizmetlerinin ayrıntılı bir incelemesini başlattığını söyledi. Soruşturmayı takiben, güven, mevcut klinik durumunu gözden geçirmek için prosedüre tabi tutulan hastaların tanımlanması sürecine başlamıştır.
Bay Paterson GMC tarafından geçtiğimiz ay askıya alınmış ve meme kanseri geçiren tüm hastaları kapsayacak şekilde geri çağırma programını genişleten yetkililer arasındaki kaygılar nedeniyle 2011’deki güventen “dışlanmıştır”. 550’den fazla hastayı hatırlama süreci bu yıl Mart ayında tamamlandı.
Solihull Hastanesi Tıbbi Direktörü Dr Aresh Anwar, “Bu karmaşık olaylardan öğrenilmesi gereken her şeyi sağlamayı, geniş kapsamlı bir şekilde ulaşılmasını ve paylaşılmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz ve şu anda bağımsız olarak yayınlayacağımız bağımsız bir inceleme planlıyoruz” dedi.
Hastalar adına ihmal iddialarını sürdüren Thompsons Avukatları, Bay Paterson, 1994 yılından beri bir dizi NHS ve özel hastanelerde çalıştığını söyledi. GMC soruşturması, muhtemelen, mastektomiden sonra bir miktar meme dokusunu geride bırakan 700 vaka prosedürüne kadar uzanıyor Dedi Thompsons. Ayrıca, bir biyopsi yeterli olabileceği için 450 kadar kadının invaziv göğüs ameliyatı geçirmiş olabileceği iddia ediliyor.
Genel Tıp Konseyi sözcüsü, “Bu, doktorun, uygulama konusundaki düşüncelerini soruştururken çalışamayacağı anlamına geliyor” dedi. Patrick, General Medical Council ile olan kayıt işleminin askıya alındığını söyledi.
Tıbbi Savunma Birliği (MDU), Bay Paterson adına düzenlenen bir bildiride, GMC soruşturmasıyla tam işbirliği yaptığını açıkladı. MDU sözcüsü, “Hastanın gizliliği ve devam etmekte olan soruşturma görevinden dolayı daha fazla yorum yapamıyor” dedi.
İngiltere’nin Kalbi NHS Vakfı Güven tavsiyesi hattı, 09: 00’dan gün ortası arasında Pazartesi – Cuma günleri arasında 0121 424 5473 numaralı telefondan irtibata geçebilir. Thompsons, 08000 224 224 numaralı telefondan etkilenebilen kadınlar için bir yardım hattı kurdu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply