Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Neden İngiltere binlerce suçluyu sınır dışı edemez?

  • Listed: Mart 20, 2017 1:05 pm

Description

Geçen ay yürürlüğe giren anlaşma, ülkeleri, suçluları kendi anavatanlarına götürerek cezaevlerinde aşırı kalabalığa kapılmalarını sağlamak için tasarlandı.
Anlaşma 2008 yılında imzalandığından beri sadece iki ülke İngiltere ile anlaşma sağladı ve hem projeden vazgeçme emniyetini sağladı.
İşçi bakanları Polonya’nın yükümlülüklerini beş yıl atlatmasına izin verirken, İrlanda da tam bir yardım istemekten vazgeçti.
İngiliz hapishanelerinde vergi mükelleflerinin masrafları ile hizmet veren 1.400’den fazla Polonyalı ve İrlandalı tutsak bırakıyor. İki ülkeden suç ortağı, İngiltere’deki tüm Avrupalı ​​mahkûmların üçte birinden fazlasını telafi ediyor.
İşçi Milletvekilleri, geçen hafta tutuklu devri anlaşması hakkında yeni anlaşmalar yapmamakla geçen hafta koalisyon üzerinde görüştü ancak ceza bakanı Crispin Blunt önceki hükümeti Polonya ve İrlanda’ya çengel atmaktan eleştirdiklerinden dolayı cezalandırdı.

    Dün gece muhafazakar milletvekilleri, eski Çalışma bakanlarını vergi mükelleflerini iniş yapmakla gereksiz yere milyonlarca sterlin ile suçladı.
Brig ve Goole için Tory’nin milletvekili Andrew Percy, “Hapishanedeki nüfusumuzun en büyük yabancı sağlayıcılarının Polonya ve İrlanda olduğunu öğrenmek için herhangi bir Hükümetin üyelerinin beyin cerrahı olması gerekmez.
“Bunu bilerek, son İşçi Partisi hükümetinin bu ülkelere yeni tutsak devir anlaşmalarının dışında kalmasına izin verdiğine inanamıyorum.
“İngiliz cezaevlerinde hiçbir AB tutsağı bulunmamalı. Kendi ülkelerinde hapishanelerde olmalı, kendi mükellefleri tarafından ödenmelidirler. Bu, AB’nin İngiliz çıkarlarına karşı sürekli olarak çalıştığı anlamına gelen başka bir örnek: “İngiliz cezaevlerinde bulunan 11.077 yabancı mahkum, bunların 4,293’ü Avrupalı. Aralık 2011’de Polonya ve İrlandalı tutsaklar toplamın 1.493’ünü oluşturdu.

    Esher ve Walton için Tory’nin milletvekili Dominic Raab, “Ciddi suçlardan hüküm giyen tutukluları ele alamayacağımız, çürük AB düzenlemelerinin iddiasıyla yargılanıyor” dedi.
Shipley için Tory MP olan Philip Davies, “Hapishanelerimiz hızla tam kapasiteye yaklaşıyor, bu nedenle onlara kendi ülkelerinde cezalarını kolaylıkla verebilecek yabancılarla tıkanmalara ihtiyaç duymuyoruz. Açıkçası son Hükümet’in, çıkarlarımız için kötü bir anlaşma yapmak konusunda daha fazla gevşek olduğunu “söyledi.
MigrationWatch UK Başkan Yardımcısı Alp Mehmet, şunları söyledi: “Önceki hükümet göçle ilgili olarak yapmamamız gereken çok şey yaptı ve bunlar bizi ısırmak için geri döndü. Bu değişikliklerden biri.

    “İrlanda’nın üyelikten çıkma hakkı, ortak bir seyahat alanının bir parçası olduğu için biraz farklıdır, ancak diğer AB üyesi ülkelere göre, üyelikten çıkma kararlarının kabul edilmesi zor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply